V DERBY CHYBĚLO JEN TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ - GÓLY

3. jarní mistrák:
MOSTEK - BÍLÁ TŘEMEŠNÁ 0:0
rozhodčí:
Špáta - Styblík, Stejskal, delegát: Novák
ŽK: 3:6 (70. Polák, 73. S. Robek, 83. Zigo - 29. Kiss, 30. Hrubý, 30. Otradovský, 63. Jar. Kubelka, 75. Josef Kubelka, 79. Kiss), ČK: 0:2 (79. Kiss, 90. M. Pátý)
diváci: 250
FK Mostek: Daniel - Truhlář (53. S. Robek), O. Pacák, Honců - Zigo, Záruba, D. Duchek, Besšapošnikov - V. Robek (90. Kozák) - Polák, Hendrych

Sokol Bílá Třemešná: Vočka - J. Pátý, Jos. Kubelka, M. Pátý, Kiss - Jar. Kubelka (79. M. Hažer), J. Hažer, T. Kubelka, Hrubý - D. Kubelka, Otradovský (90. Schneider)

Bitva dvou sousedních rivalů z opačných pólů tabulky, kdy to před utkáním vypadalo, že se bude hrát v chumelenici, skončila zaslouženou dělbou bodů. Ačkoliv tím správným výsledkem, který by vyjádřil dění na hřišti, by asi byla remíza 5:5. Střelcům však stáli v cestě výteční gólmani. Domácí hráči dvakrát orazítkovali brankovou konstrukci, ale naopak také čtyřikrát hasili situaci na brankové čáře po velkých šancí fotbalistů z Bílé Třemešné. Kaňkou zápasu bylo vystoupení některých "fans", kvůli kterým se pár minut nehrálo.

Jak ubíhaly minuty:
14. minuta:
V první nebezpečnější šanci zápasu se objevil hostující útočník David Kubelka, ale jeho střela z hranice vápna do prostoru mezi tyčemi nesměřovala.
18. minuta: Obrovská příležitosti Bílé Třemešné. Po průniku Hrubého z levé strany a přihrávce do malého vápna střílel David Kubelka do prázdné brány, ale Honců jeho pokus zblokoval na brankové čáre.
20. minuta: Poprvé o sobě dali vědět hráči Mostku, jmenovitě útočník Hendrych, ale s jeho zakončením si Vočka poradil.
23. minuta: Po rohovém kopu domácích mířil těsně vedle Besšapošnikov.
29. minuta: Mostečtí zahrávali trestný kop z hranice vápna. Střelu Duchka přes zeď Vočka vyrazil a z dorážky se neprosadil Hendrych.
35. minuta: Hendrych se probil do vápna a ze strany loboval Vočku. Gólmana Bílé Třemešné spasilo břevno a pak svůj tým zachránil od inkasované branky tím, že vyhrál vzdušný souboj s Polákem.
39. minuta: Z osmnácti metrů napřáhl hostující špílmachr Kubelka a míč jen těsně prosvištěl kolem tyče Danielovy svatyně.
45. minuta: Největší šanci prvního poločasu měl Mostek v nastavení. Pacák překopl obranu na Hendrycha, ten poslal centr do malého vápna, kde hlavičkoval volný Víťa Robek. Vočka míč vyrazil na tyč.
62. minuta: Velký závěr v mosteckém vápně vyřešil až brankář Daniel, který se pro míč padající do branky natáhl za sebe a udržel ho před brankovou čárou.
67. minuta: Po rohovém kopu hlavičkoval domácí obránce Pacák těsně vedle.
71. minuta: Stoprocentní šance hostujícího záložníka Jaroslava Kubelky, který se uvolnil ve vápně a o kousek minul.
74. minuta: Kanonýr Bílé Třemešné David Kubelka opět v akci, ovšem další povedená střela opět neměla ten správný směr.
77. minuta: Dvě superšance hostů. U jedné tyče pálil do odkryté části branky David Kubelka, ale obětaví domácí hráči míč vykopávali z brankové čáry. Balón se během pár vteřin přesunul na druhou stranu vápna k Pátému a v té samé situaci tentokrát domácí od inkasovaného gólu zachránil skokem v hodině dvanácté brankář Daniel.
79. minuta: Druhou žlutou kartu v utkání obdržel hostující bek Kiss a po jeho vyloučení získal územní převahu Mostek.
82. minuta: Gólovou hlavičku Pacáka po rohovém kopu ztlumil na brankové čáře Vočka.
90. minuta: Duchek vyslal do samostatného úniku V. Robka, který běžel vstříc rozhodnutí zápasu. Kosa zezadu Milana Pátého však znamenala pro hostujícího obránce červenou kartu, ale zároveň Bílou Třemešnou zachránila od porážky.

Míra Lebeda, trenér Mostku: „Po špatném výsledku z Jičína stál před námi ještě lepší soupeř, ačkoliv v našem postavení je jedno, s kým hrajeme. Obzvlášť pokud se jedná o derby. Postavení v tabulce předurčovalo, kdo by měl být favoritem utkání, nicméně je to derby a to je vždycky zvláštní. Do zápasu jsme nastoupili bez tří hráčů základní sestavy, ale myslím, že hráči, kteří je nahradili, odvedli super výkon. Utkání bylo jako na houpačce. Každý z týmů měl určité pasáže, kdy byl lepší, ale po chvilce se to zase změnilo. Hrálo se nahoru dolu a to se muselo divákům líbit. Jedinou kaňkou snad bylo to, že se nevstřelil gól. Ale my bod bereme, i když jsme samozřejmě chtěli tři. Poměr karet sice je hodně vysoký, ale všichni tři rozhodčí, dle mého názoru, pískali objektivně. Atmosféra byla fajn, ale některých "fandů" Třemešné je mi opravdu líto. Všem hráčům děkuji za předvedený výkon, takhle by to mělo vypadat. Doufám, že v tomto budeme pokračovat, protože tohle byl skutečně týmový výkon, plný nasazení, vůle a odhodlanosti. A tak to má být.“

JARO JSME ROZJELI VÝHROU S BANÍKEM ŽACLÉŘ

1. jarní mistrák:
MOSTEK - ŽACLÉŘ 3:1 (0:0)
góly:
70. a 75. Hendrych, 60. V. Robek - 77. L. Vít
rozhodčí: Horák - Styblík, Janota, delegát: Hubička
ŽK: 1:2 (49. Polák - 48. Špecián, 87. L. Vít)
diváci: 130

FK Mostek: Daniel - Truhlář (73. S. Robek ml.), Pacák, Honců - Zigo (75. Besšapošnikov), Záruba, Bogáň (4. Polák), Plch - Vojtíšek - V. Robek, Hendrych

FK Baník Žacléř: Volhejn - Hradecký, Brožek, Baše, M. Vít (65. Knap) - Špecián, Kotyk, Kovačík, Skála - L. Vít, Mikolajczyk

Bezbrankový první poločas nabídl herní převahu hostů, ale největší šanci měl domácí Hendrych, který loboval míč v samostatném úniku vedle Volhejnovy branky. Po deseti měsících se objevil v mostecké sestavě Bogáň, ale jeho návrat na hřiště proběhl ve stylu bývalého reprezentanta Jankulovského v Ostravě, když pro něj zápas se zraněným kolenem skončil už ve třetí minutě. Co se týká průběhu utkání, bylo zřejmé, že, kdo vstřelí první gól, získá velkou výhodu. A tu na svoji stranu nakonec přetáhli hráči Mostku. V 60. minutě pustili rozhodčí hraniční ofsajdovou situaci - přihrávku Vojtíška na V. Robka, jenž od půlící čáry běžel úplně sám na Volhejna. Žacléřský gólman se rozhodl proti míči také vystartovat, ale sprinterský souboj prohrál o půl kroku, a tak mostecký útočník dovážel balón přes čtvrt hřiště za brankovou čáru - 1:0. Následnou euforii ze vstřeleného gólu domácí zužitkovali k navýšení svého vedení. Nutno dodat, že nechtěné asistence si připsali hostující hráči. V 70. minutě po špatné přihrávce Kotyka, vyslal Záruba do úniku Hendrycha a ten obstřelil Volhejna - 2:0. O pět minut později chyboval při vysokém padajícím míči do vápna žacléřský gólman a Hendrych střílel prakticky do prázdné branky - 3:0. Baník však okamžitě snížil, kdy skloubil hbitost s přesností útočník L. Vít a pěknou střelou po zemi na vzdálenější tyč překonal Daniela. Hosté se nadechli k náporu, ale kontaktního gólu se nedočkali, protože šanci Mikolajczyka z bezprostřední blízkosti zneškodnil Daniel. Na druhé straně naopak Mostečtí zazdili i přečíslení čtyři na jednoho, nicméně radost jim to nezkazilo.

********************************************************************************************

I PŘES REMÍZU S POŘÍČÍM SLAVÍME TURNAJOVÝ TRIUMF

Naše závěrečné vystoupení na trutnovské umělce v rámci Krkonošské zimní ligy se nám příliš nevydařilo. Hlavně vstup do utkání byl velmi tristní a Poříčí nás za to potrestalo brankou po individuální akci hráče, který prošel od půlící čáry středem hřiště až do našeho vápna. Neskutečná dálnice. Až po dvaceti minutách jsme zvýšili pohyb a podařilo se nám ještě do přestávky zrealizovat dvě rychlé a kombinačně pohledné gólové akce, když zakončení vyšlo vždy na turnajového krále střelců Radka Hendrycha. Velkou šancí tohoto hráče začal druhý poločas, ale po kličce brankáři trefil Radek jen tyčku. V následujících minutách se utkání, především ze strany Poříčí, pěkně přiostřilo, což odnesl zraněním Lukáš Truhlář. Diskuzemi s rozhodčím a protihráči dostala naše hra vážné trhliny a po špatně zahraném ofsajd systému jsme navíc inkasovali vyrovnávací branku. Na strhnutí vítězství na svou stranu jsme pak měli asi více „šancí“ než soupeř, ale skóre utkání už nedoznalo žádné změny. Remíza 2:2 tak znamenala, že naše celkové umístění na turnaji určí zbývající výsledky. Stačilo si však počkat jen do večera a bylo vymalováno. Bílá Třemešná nečekaně klopýtla s Lánovem a Janské Lázně remizovaly s Mladými Buky, takže bodově se nám v tabulce může vyrovnat už jen Poříčí, a to za předpokladu, že v dohrávce porazí Janské Lázně. V případě rovnosti bodů a remízy ve vzájemném utkání však rozhoduje o prvním místu skóre, které máme výrazně lepší. Ale čistě pro statistiky: o vítězství v turnaji nás ještě může připravit výhra Poříčí nad Janskými Lázněmi o 18 branek. :-)

MOSTEK - POŘÍČÍ 2:2 (2:1)
góly: Hendrych 2
sestava FKM: Daniel (41. Jiran) - Truhlář, O. Pacák, Honců - Zigo, Bogáň, Záruba, Plch - V. Robek - Hendrych, Andrle, střídali: Polák, S. Robek

8. H. St. Město           1 1 5    11:13     4

Zbývá dohrát: Bílá Třemešná - Mladé Buky, Janské Lázně - Poříčí, Lánov - Staré Buky

DALŠÍ JEDNOZNAČNÁ PARTIE. MLADÉ BUKY DOSTALY „KANÁRA“

Perfektní výkon odvedlo naše mužstvo v souboji s Mladými Buky. Konkurenta z 1.B třídy téměř k ničemu nepustilo a připsalo si páté vítězství v Krkonošské zimní lize. O vítězství jsme rozhodli už v prvním poločase, kdy jsme nejdřív udeřili průnikem do vápna a dorážkou z metru (Zigo) a další tři branky jsme přidali ze situací, kdy naši hráči postupovali sami na brankáře (dvakrát Hendrych, jednou V. Robek). Na začátku druhého poločasu jsme měli dvě tři obrovské šance, ale nedali jsme a poté jsme trošku polevili. V závěru zápasu jsme však ještě dvakrát udeřili (Andrle) po rychlých protiútocích. Před posledním zápasem s Poříčím tak máme velkou šanci trutnovský turnaj vyhrát.

MOSTEK - MLADÉ BUKY 6:0 (4:0)
góly:
Hendrych 2, Andrle 2, Zigo, V. Robek
sestava FKM: Daniel (55. Hlušička) - Truhlář, O. Pacák, Honců - Zigo, Bogáň, Záruba, Plch - V. Robek - Hendrych, Andrle, střídalI: S. Robek, Polák.

Míra Lebeda ml., trenér FKM: „Myslím, že zápas se nám vcelku povedl. Soupeř neměl jedinou vyloženou šanci, jeho největší nebezpečí přicházelo pouze ze střel z pětadvaceti metrů. Ani jedna však nešla mezi tyče. My jsme naopak ještě asi čtyři jasné šance neproměnili. Pokud by to takhle fungovalo dál, bylo to velmi dobré. Za výkon chválím všechny, co byli přítomni.“

Další výsledky: Poříčí - Staré Buky 3:6, Bílá Třemešná - Janské Lázně 1:1, Lánov - Horní Staré Město 0:4

STARÝM BUKŮM JSME NASTŘÍLELI 11 GÓLŮ. JENOM :-)

Výsledek našeho utkání se Starými Buky hovoří sám za sebe. Soupeř byl slabší a život týmu z okresního přeboru jsme komplikovali ještě víc našim napadáním, prakticky už od hranice jeho velkého vápna. Možná trošku zarážející je tak, že jsme třikrát inkasovali. Ale první gól jsme dostali z přísné penalty (proměněná s velkým štěstím), druhý gól přišel po nedůrazu ve vápně a třetí gól si dal kapitán Radek Záruba sám v poslední minutě zápasu, kdy do sítě naprosto nečekaně usměrnil centrovaný míč ze strany.

Mezitím jsme soupeři nastříleli jedenáct gólů, většinou po rychlých akcích, kdy starobučtí obránci nás zkoušeli neustále vystavovat do ofsajdů. Do poločasu jsme skórovali sedmkrát a to ještě Radek Hendrych z metru netrefil prázdnou bránu :-) Po přestávce šel však náš výkon dolu. Velký comeback od květnového zranění si prožil Michal Bogáň a oslavil to jedním gólem.

MOSTEK - STARÉ BUKY 11:3 (7:1)
góly:
V. Robek 3, Hendrych 3, Andrle 2, Bogáň, O. Pacák, Zigo
rozhodčí: Žerovnický
sestava FKM: Daniel - Truhlář, O. Pacák, Polák (41. Bíba) - Zigo, Bogáň, Záruba, Plch - V. Robek - Hendrych, Andrle

Míra Lebeda ml., trenér FKM:Proti účastníkovi okresního přeboru jsme opět nastoupili v nekompletní sestavě. Na velmi těžkém terénu, ale za relativně pěkného počasí, jsme odehráli jasnou partii, i když tři obdržené branky jsou v tomto utkání až moc. Sázíme však především na ofenzivu, takže určitá okénka směrem dozadu se dají pochopit. Alespoň si také zachytal Jakub Daniel, který předvedl několik dobrých zákroků. Pochvala. Mrzí mě jen malinko ten druhý poločas, ke kterému jsme přistoupili lajdácky. Místo toho, abychom si míč jenom posouvali a soupeře uběhali, tak se nám moc běhat nechtělo. Je to škoda, ale výhra se počítá. Jsem také rád, že se po zranění do sestavy vrátil konečně i Michal Bogáň.“

Další výsledky: Janské Lázně - Horní Staré Město 2:1, Poříčí - Lánov 3:1

OD BÍLÉ TŘEMEŠNÉ JSME SCHYTALI PĚTIGÓLOVÝ NÁŠUP

Dostat pět gólů od Bílé Třemešné jsme si asi zasloužili, protože naše hra směrem dozadu nebyla dobrá, ale na druhou stranu jsme v utkání čtyřikrát postupovali sami na brankáře a gól jsme nedali. V kombinované sestavě áčka a béčka jsme inkasovali gól hned na začátku, po dvaceti minutách přišel druhý, další tři však padly až v samém závěru v rychlém sledu po sobě.

MOSTEK - BÍLÁ TŘEMEŠNÁ 0:5 (0:2)
Sestava FKM: Jiran (41. Hlušička) - Kozák, Polák, Špulák, Záruba - Honců, Zigo, D. Duchek, Plch - Andrle, Hendrych, střídali: Besšapošnikov, S. Robek ml., Vr. Robek.

Míra Lebeda mladší, trenér FKM:
„Bez šesti hráčů kádru áčka a s pěticí hráčů B-mužstva jsme sehráli nepovedené utkání. Zápas v poli byl vcelku vyrovnaný, ale hrubýma individuálními chybami jsme soupeři vlastně darovali vítězství. Více méně všechny góly soupeř uklidil do prázdné branky. Samozřejmě, že prohra je vysoká, ale nemá cenu tím zaobírat dále. Musíme se soustředit na další utkání a z tohoto si vzít ponaučení pro příště. V utkání odvedl velmi dobrou práci Lukáš Andrle.“

Další výsledky 4. kola: Mladé Buky - Horní Staré Město 2:2, Janské Lázně - Poříčí odloženo, Lánov - Staré Buky odloženo

ŠPATNÝ ZAČÁTEK, MIZERNÝ KONEC. ALE MEZITÍM MOSTEK SESTŘELIL LÁNOV

Když vyjmenujeme hráče, kteří by měli patřit do kádru áčka a v sobotu chyběli, vypadal by jejich seznam následovně: Víťa Robek, Jakub Pacák, Míra Vojtíšek, Honza Polák, Michal Bogáň a Denis Besšapošnikov. K utkání také neodjel ani Lukáš Čechovič, jehož přestup Vítězná zamítla. Pro doplnění týmu se tak muselo sáhnout do mladých řad béčka. Zatímco Martin Kozák a Lukáš Truhlář už mají v zimě něco odtrénováno, Vráťa Robek se poprvé seznamoval s míčem a vůbec běháním.

Začátek zápasu byl z naší strany špatný a soupeř se ujal vedení. Na polovině hřiště prohrál osobní souboj Honců a následné přečíslení Lánovští vyřešili přihrávkou na hráče, který se ocitl tváří v tvář brankáři Danielovi - 0:1. Inkasovaný gól nás alespoň donutil ke zvýšené aktivitě a přišly šance. Zigo však nezvládl zakončení samostatného úniku a možnost Vr. Robka zmařil ve vápně faulem lánovský bek. Rozhodčí Nývlt penaltu neodpískal. Vyrovnání jsme se dočkali až ve 25. minutě. Akci středem hřiště odtáhl Andrle, před vápnem uvolnil Vr. Robka, ten poslal míč do šestnáctky, kde se prosadil Hendrych - 1:1. Těsně před přestávkou jsme pak soupeři zasadili dvougólový mat. Nejdřív nezaváhal sám proti brankáři Hendrych a vzápětí po rohovém kopu Plcha dostal míč do sítě Andrle - 3:1.

Velkou šanci měl na začátku druhého poločasu Vr. Robek, který běžel sám na brankáře, ale křeč ho chytila zrovna v momentě, kdy se chystal vystřelit, a tak zatímco on trpěl, ostatní se po jeho komickém pádu „váleli“ smíchy. Netrvalo to však dlouho a naše vedení jsme zvýšili. Rychlonohý Andrle se prodral do šestnáctky, z nulového úhlu prudce střílel/centroval a míč se po zákroku gólmana snesl na brankovou čáru, kde jej hlavou jistil Hendrych - 4:1. Mostecký kanonýr však po zápase přiznal, že balón už byl za čárou. A tak oficiálně jeho hattrickový gól byl až ten další, v pořadí pátý mostecký. Aktivní napadání Mostku vyústilo v zisk míče, S. Robek přihrál míč do vápna Hendrychovi a ten nekompromisně zvýšil na 5:1. Mezitím lapil dvě velké šance Lánova brankář Daniel, který poté přepustil místo v brance Hlušičkovi a i on se blýskl vychytaným nájezdem. To už jsme však hráli špatně a poslední čtvrthodina byla z naší strany tragická, čehož Lánov využil ke zkorigování porážky. Jednou se soupeř prosadil střelou z dálky po špatné přihrávce O. Pacáka a na 5:3 upravil stav po rohovém kopu, kdy jsme nebyli důrazní.

MOSTEK - LÁNOV 5:3 (3:1)
góly: Hendrych 3, Andrle 2
ŽK: 1:0 (S. Robek)
sestava FKM: Daniel (60. Hlušička) - S. Robek, O. Pacák, Záruba, Truhlář - Vr. Robek, Honců, Zigo, Plch - Hendrych, Andrle, střídal: Kozák

Míra Lebeda mladší, trenér FKM: „Prvních patnáct minut jsme spinkali a zvykali na nový systém, který jsme nikdy nehráli. Potom se hra zlepšila, zjednodušila. Nejsme Barca, nemůžeme si s míčem furt hrát a myslet, že nám ho nikdo nesebere. Přišly rychlé kombinace, kvalitní náběhy a potom i solidní zakončení. Za stavu 5:1 jsme ale nepochopitelně začali hrát moc profesorsky. Individuální chybou Ondry jsme nechali hosty snížit a poslední roh hostů ani nebudu komentovat. Ale tohle se nám již příště nesmí stát.“

Další výsledky 3. kola:
Janské Lázně - Staré Buky 3:1, Poříčí - Mladé Buky 3:2, Bílá Třemešná - H. St. Město 3:2

VÍTĚZNÉ GÓLY PROTI HORŇÁKU STŘÍLELI JEN RADKOVÉ

Také ve druhém utkání v Krkonošské zimní lize na umělé trávě v Trutnově se podařilo mosteckým fotbalistům zvítězit, i když výkon s „Horňákem“ byl slabší než týden předtím proti Janským Lázním. Gólově se opět prosadil náš kanonýr Radek Hendrych, který se trefil dvakrát. Ale v týmu se rozzářila ještě jedna hvězda jménem Radek - Radek Záruba. Kapitán týmu skóroval také dvakrát. V příštím utkání (sobota 28. ledna, 12 hodin) nastoupíme proti Lánovu.

MOSTEK - HORNÍ STARÉ MĚSTO 4:2 (2:1)
góly: Hendrych 2, Záruba 2

sestava FKM: Daniel (55. Jiran) - S. Robek, O. Pacák, Čechovič - Honců, Zigo, Záruba, Polák - V. Robek - Hendrych, Andrle, střídal: Špulák

Míra Lebeda mladší, trenér FKM: „O
bě mužstva byla oslabená o několik hráčů základní sestavy. Ale my jsme tentokrát oproti minulému zápasu byli málo aktivní. Vázla kombinace, nebyl dostatečně dobrý pohyb, a to by se mohlo proti kvalitnímu mužstvu projevit. Na obranu kluků musím však dodat, že byl hodně těžký terén (ledovatý). Vlastně jsme udělali tři solidní akce a z toho jsme dali tři góly. Jeden gól jsme dali po rohu a soupeř nás také jednou potrestal při nedůsledném bránění této standardní situace.“

Další výsledky 2. kola: Poříčí - Bílá Třemešná B
2:0, Mladé Buky - Staré Buky 4:2, Janské Lázně - Lánov 3:1

NEČEKANÁ SEDMIGÓLOVÁ KANONÁDA PŘI VSTUPU DO ZIMNÍHO TURNAJE

Tak to se nečekalo. Mostecká premiéra pod koučem Mírou Lebedou mladším dopadla na jedničku. V úvodním souboji Krkonošské zimní ligy se našim hráčům podařilo rozbombardovat Janské Lázně 7:0! Čtyřikrát se trefil Radek Hendrych, dvě branky přidal Víťa Robek a premiérový gól v mosteckém dresu si připsal Dvorák Lukáš Andrle, který by mohl tým posílit. Stejně tak jako Lukáš Čechovič, o jehož možném příchodu z Vítězné se rozhodne do konce ledna. V brance odchytal hodinu zápasu navrátilec Jakub Daniel. V příštím utkání narazíme v sobotu od 12 hodin na Horní Staré Město.

MOSTEK - JANSKÉ LÁZNĚ 7:0 (5:0)
góly: Hendrych 4, Robek 2, Andrle
sestava FKM: Daniel (60. Hlušička) - S. Robek, O. Pacák, Čechovič - Honců, Zigo, Záruba, Plch - V. Robek - Hendrych, Polák, střídal: Andrle

Míra Lebeda mladší, trenér FKM: „Prvních patnáct minut bylo oťukávácích, ale potom jsme přebrali iniciativu a byli jsme jasně lepší. Měli jsme lepší fyzičku a tím pádem lepší pohyb. Všechny góly padly po vydařených útočných akcích s náběhem za obranu a kvalitním zakončením. I když se ještě asi pět tutovek zazdilo. Janské Lázně si vypracovaly jen náznaky šancí. Všechny chválím, ale bylo to teprve první přátelské utkání a uvidí se až později.

Další výsledky 1. kola: Mladé Buky - Lánov 1:3, Bílá Třemešná - Staré Buky 3:0, Horní Staré Město - Poříčí 0:1

Lebedu střídá Lebeda, aneb otec předává žezlo synovi

Končí jedna éra mostecké kopané a začíná nová. Po letošním podzimu, mimochodem tradičně už poněkolikáté za sebou velmi nevydařeném, padlo jedno ze zásadních rozhodnutí několika posledních let. Trenér Míra Lebeda starší oznámil, že už definitivně končí na pozici trenéra A-mužstva a společně s ním přepouštějí místo v áčku mladší generaci Ruda Kučera, Jára Duchek, Dušan Duchek a Jirka Brádle. Novým hlavním koučem se stal Míra Lebeda mladší a jeho asistentem a manažerem Michal Bogáň. Jejich úkolem bude do týmu začlenit několik kluků z béčka a s obměněným kádrem začít psát nové kapitoly fotbalového klubu. Zda se to podaří, ukáže až čas.

rozhovor s novým trenérem áčka

Míro, zvažoval jsi dlouho, jestli vezmeš trenérské žezlo po tátovi?
Ano, hodně dlouho. Vlastně ještě pořád mám v hlavě malého brouka, jestli dělám dobře. Ono dělat trenéra, obzvláště na Mostku, není jednoduchá záležitost.

Jsi připraven na to, že s ním budeš srovnáván?
Tak samozřejmě. Taťka tady odvedl, vlastně ještě odvádí obrovské penzum práce, je to nejúspěšnější trenér historie mostecké kopané, takže to nebude jednoduché. Když ale budeme všichni makat na maximum, tak to třeba taky nebude špatné.

Proč ses hlavně nakonec rozhodl, že do toho půjdeš?
Mám stále ještě nabídku na aktivní činnost brankáře z jiného klubu, ale prostě mě to táhne k našemu klubu. Uvidíme, zda-li toto rozhodnutí bude správné. Věřím, že ano.

Tým je po první polovině sezony v tabulce opět hodně dole. Víš, že tě čeká těžká práce?
Jakožto bývalý hráč klubu vím, že to nikdy nebylo jednoduché. Jsem na to připraven.

V čem jsi na podzim pozoroval největší slabinu mosteckého týmu?
Viděl bych tam dvě hlavní příčiny. Zaprvé, absolutně špatný přístup hráčů k tréninku. Vím, že hodně kluků dělá přes týden pryč, ale alespoň jednou týdně se prostě musejí scházet a ne, že se více jak měsíc vůbec netrénovalo. Každý si musí uvědomit, že bez tréninku to v 1. B třídě prostě nejde. A druhý důvod, to mě mrzelo nejvíc, že kluci na hřišti nevystupovali jako tým. Prostě si každý přišel kopnout a hotovo. To musíme změnit!

Dochází i k výraznější obměně kádru v áčku skončili Ruda Kučera, Dušan a Jára Duchkovi, Jirka Brádle. Jednou to už přijít muselo, že?
Muselo, nemuselo. Je to tak padesát na padesát. O tomto by se dalo hovořit velice dlouze, ale prostě jsme se takhle rozhodli. Není to jenom moje rozhodnutí, ale také vedení klubu. Jsou tady šikovní kluci, kteří potřebují dostat šanci a bude jenom na nich, jak ji využijí.

Myslíš, že mladší tým obstojí v 1. B třídě?
Samozřejmě je rozdíl, jestli bude hrát zkušenější hráč, nebo dvacetiletý mladík, ale rozhodně se nikoho nebojíme. Ale jak říkám, záleží na klukách, jestli se chytí nebo ne. Ale hrozně rád bych si to přál.

Od Mostku každý očekává, že na jaře opět všechny porazí…
Toto slyším zcela pravidelně. Určitě by to bylo krásné, ale rozhodně to nebude jednoduché. Každý normální fanoušek klubu by si měl uvědomit, že v mužstvu budou veliké změny. Nebude hrát zkušený stoper, kapitán a ikona klubu, elitní kanonýr a to je citelná ztráta. Ale jak už jsem řekl, ostatní by měli ukázat, že chtějí navázat na výkony kluků, kteří končí.

Dovedeš si představit, že by se sestoupilo?
Když se podívám na tabulku, musím na to myslet. Ale my všichni v týmu se musíme soustředit na každý zápas a chtít ho vyhrát a ne myslet na sestup. Tohle si nesmíme připustit!! A jestli se to stane, je to stále jenom sport…

Jaké plány máš mužstvem v zimní přípravě?
Zimní příprava začíná 3. ledna, protože již o týden později začíná Krkonošská zimní liga na umělé trávě v Trutnově (viz. rozpis níže) Potom bude jeden víkend volno a pak změříme síly s Kocbeří na umělé trávě v Novém Městě nad Metují. Týden před mistrovským utkáním bychom chtěli odehrát jedno střetnutí na přírodní trávě. Do začátku zimního turnaje se bude trénovat třikrát týdně a potom dvakrát. O tom, že zimní příprava bolí každého, snad psát nemusím.

Co budeš od hráčů vyžadovat na hřišti?
Hlavně to, aby vystupovali jako tým, aby se radovali všichni z každého gólu, aby se podporovali, když se zrovna nebude dařit, aby si pomáhali fotbalovou hantýrkou na hřišti a hlavně, aby byli disciplinovaní. Povídání si na hřišti s rozhodčím a nadávajíc jeden na druhého opravdu nemá smysl.

Jakou takovou celkovou vizi o týmu nosíš v hlavě?
Bylo by dobré, abychom byli nastaveni na stejnou notu a abychom fans i nefans ukázali, že i s pozměněným kádrem chceme bojovat za FK. Budeme rádi, když nás přijdete povzbudit i na jaře. Budeme to potřebovat.